Bayern Munchen a umilit-o pe Barcelona cu 4-0

Jucătorii Barcelonei au suferit una dintre cele mai usturătoare înfrângeri din istoria semifinalelor UEFA Champions League. Barcelona a fost învinsă în manşa tur din Germania cu 4-0 de către Bayern Munchen.

Festival de goluri pe Allianz Arena în partida tur din prima semifinală a UEFA Champions League. Bayern Munchen a învins pe Barcelona cu 4-0, după o prestaţie excelentă.

Gazdele au deschis recitalul în minutul 24 când Muller a marcat cu capul din interiorul careului. În minutul 49 Robben a centrat din corner, Muller a recentrat şi Gomez a reluat singur din faţa porţii pentru 2-0. Olandezul Robben a majorat diferenţa în minutul 72 şi tabela a fost închisă de Muller cu 8 minute înainte de finalul meciului. Returul se va juca pe 1 mai la Barcelona şi catalanii au nevoie de un miracol.