Borussia Dortmund s-a calificat în finala Ligii Campionilor

Formaţia germană Borussia Dortmund s-a calificat în finala Ligii Campionilor pentru a doua oară în istorie, după ce a trecut, cu scorul general de 4-3, de echipa spaniolă Real Madrid, în semifinalele competiţiei.

Aseară, spaniolii s-au impus cu cu 2-0, după ce la pauză scorul fusese egal. Gazdele au deschis scorul în minutul 83 şi Ramos a făcut 2-0 în minutul 88. Nemţii au rezistat eroic şi s-au calificat în finală după ce Borussia Dortmund a câştigat prima manşă pe teren propriu, cu scorul de 4-1.
La conferinţa de presă de după meci, Mourinho a lăsat din nou loc de interpretări. Întrebat dacă va încerca din nou la anul să câştige UEFA Champions League cu Real Madrid, antrenorul a declarat: "Poate nu. Vreau să fiu acolo unde oamenii mă doresc cu adevărat".

În această seară, Barcelona are o misiune imposibilă în faţa celor de la Bayern Munchen, după ce nemţii au câştigat în tur cu 4-0. Crezi că va produce Barcelona minunea?